Press Day Artas Robot

Klient: Dr Turowski Hair Restoration Clinic

Robot Artas stworzony przez firmę Restoration Robotics z Doliny Krzemowej. To przełom w leczeniu łysienia. Urządzenie to samo pobiera cebulki włosów i przygotowuje skórę głowy do zabiegu przeszczepu. Wszystko dzięki niezwykle zaawansowanej technologii.

Zadaniem naszej agencji była komunikacja otwarcia pierwszej w Polsce kliniki - Dr Turowski Hair Resoration Clinic, w której na co dzień miało pracować to wyjątkowe urządzenie. Działania podzielono na kilka etapów: premierę, kampanię media relations i prezentację efektów.

Urządzenie po raz pierwszy zaprezentowano podczas press day w katowickiej klinice. Na pokaz pracy robota zaproszono ponad 30 redakcji regionalnych i ogólnopolskich. W efekcie wydarzenia w mediach pojawiło się ponad 100 publikacji, m.in. w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Zachodnim, TOK FM, PAP, Radiu ZET, RMF FM, TVN24, TVP, Superstacji i in. Amerykański chirurg, który sprowadził urządzenie do Polski gościł m.in. w Dzień Dobry TVN.

W ślad za premiera poszła blisko roczna kampania media relations, która z kolei wygenerowała kolejne 300 publikacji, głównie w mediach lifestylowych. Projekt zakończono pokazaniem efektu pracy robota z udziałem pacjenta. Przeszczep śledziły redakcje, w tym m.in. Pytanie na Śniadanie TVP2, Polska Agencja Prasowa i X-news/TVN24.

W sumie działania przyniosły blisko pół tysiąca publikacji o wartości blisko 10 mln złotych.

fot. Guarana PR

Artas Press Day Agencja PR

Chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniu? Spotkajmy się