Klient: Prodenta Clinic

Tło sytuacji

W 2013 roku w Centrum Onkologii odbył się pierwszy udany w Polsce przeszczep twarzy. Równo rok po nim do pracy przystąpili specjaliści z Prodenta Clinic, którzy podjęli się wyzwania rekonstrukcji uśmiechu. Był to pierwszy na świecie zabieg wszczepienia implantu w przeszczepioną od dawcy szczękę i żuchwę zespoloną aż z 10 kawałków. Leczenia pacjenta trwało aż 1,5 roku i dopiero w styczniu 2016 lekarze mogli pochwalić się efektem. Leczenie się udało a implanty się przyjęły.

Zadanie dla agencji

Wyzwaniem dla agencji była organizacja komunikacji tego faktu, bez konieczności zwoływania konferencji prasowej i narażania pacjenta na wysiłek (pacjent wciąż przyjmuje leki imunosupresyjne).  Alternatywą okazały się okienka dla mediów (press hours) - specjalne, krótkie spotkania z bohaterami zabiegu - lekarzami  i pacjentem, które odbyły się w Oławie, gdzie mieszka pacjent i w Katowicach, gdzie mieści się klinika. Całość dopełniło wspólne spotkanie dla radiostacji, zorganizowane w gabinecie - udział w nim wzięli lekarze i pacjent.

Efekt? ponad 40 publikacji w pierwszym, 24-godzinnym cyklu newsów. Blisko 100 w 30 dni. O zabiegu informowały m.in. stacje TVN, TVN24, TVP1, TVP2, TVP Info i TVS. Zabieg dokładnie opisały m.in. Onet.pl, Interia.pl, Dziennik.pl, PAP, Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Nasze Miasto i Fakt. O wyzwaniach związanych z leczeniem lekarze mieli okazję opowiedzieć m.in. na antenie RMF FM, RMF Maxxx i  Polskiego Radia. O pionierskim wyczynie można było także usłyszeć za granicą, wzmianki o zabiegu poawiły się w depeszach Associated Press i telewizji Al Jazeera. Informację o zabiegu w social mediach udostępniono blisko 4 tys. razy! Wartość publikacji (AVE) wyniosła 1 000 900 PLN, zasięg (dotarcie z informacją) ukształtowało się na poziomie 9,7 miliona widzów, czytelników i słuchaczy (dane zbiorcze dla TV, radia, internetu i prasy).

Przykłady publikacji:

http://katowice.tvp.pl/23877871/sukces-lekarzy-z-centrum-onkologii-w-gliwicach

http://wiadomosci.onet.pl/slask/katowice-pacjentowi-po-calkowitym-przeszczepie-twarzy-odbudowano-uzebienie/k78qs0

Szybki kontakt

Skontaktuj się z nami

Chcesz poznać szczegóły oferty? Wyślij do nas maila i opisz, jaki projekt Cię interesuje. Odpowiemy niezwłocznie. 

Siedziba firmy

Adres: Katowice, ul. ks. P. Skargi 8

Telefon: 32 724 93 64

E-mail: biuro[at]guaranapr.pl

Facebook: www.facebook.com/guaranapr

Pracujemy w godzinach

Poniedziałek - Piątek: od 8:00 do 16:00 / mail 24 h

Sobota: mail 24 h

Niedziela: mail 24 h

zajrzyj na nasz profil na facebook’u

Dlaczego warto z nami pracować?

Kompleksowa obsługa, profesjonalizm & doświadczenie

Dziesiątki zrealizowanych projektów, sukcesy naszych Klientów i ich zaufanie.

dowiedz się więcej