Komunikacja pionierskiego rozwiązania wspierającego in vitro
Klient:
Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum

Tło Sytuacji
Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncetrum w Katowicach jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na wprowadzenie innowacyjnej metody wspomagania in vitro, która polega na puszczaniu… muzyki zapłodnionym komórkom jajowym. Specjalne głośniki umieszczone w inkubatorze hodowlanym grają znajdującym się tam embrionom muzykę klasyczną, rock i pop. Dźwięki powodują delikatne drgania kropel pożywek hodowlanych, w których znajdują się zarodki. Ruchy te promują zapłodnienie i prawidłowy wzrost embrionów. Skuteczność tego rozwiązania jako pierwsi zauważyli naukowcy z Instituto Marquès w Barcelonie.  

Zadanie Guarana PR
Wyzwaniem dla agencji było zakomunikowanie tego niezwykle medialnego wydarzenia. W tym celu zorganizowany został specjalny press day połączony z możliwością zwiedzenia laboratorium. Z racji specyfiki pracy ośrodka i sterylnych warunków panujących w laboratorium, media umawiane były przez cały dzień na określone godziny. W ten sposób nie tylko nie zakłócono pracy laboratorium, ale dostarczono mediom wysokiej jakości materiału z możliwością filmowania i pełnym dostępem do lekarzy, ginekologów, embriologów i biologów.

Efekt? Ponad 50 publikacji w zaledwie tydzień na temat rozwiązania Gyncentrum. O "muzyce dla zarodków" informowały m.in. "Wydarzenia" Polsatu, "Fakty" TVN, "Teleexpress" TVP1 , "Aktualności" TVP3, "Dzień dobry TVN" oraz "Pytanie na Śniadanie". Reportaże radiowe można było posłuchać m.in. w TOK FM, RMF FM, Radio Katowice i Radio ZET. Relacje prasowe i internetowe znalazły się w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Zachodnim, Fakcie, naTemat.pl, Focus.pl, Miesięczniku Dziecko, Miesięczniku Zdrowie, Interia.pl. Wartość publikacji (AVE) wyniosła ponad 1 500 000 PLN, zasięg ukształtował się na poziomie 11 milionów widzów, czytelników i słuchaczy (dane zbiorcze dla TV, radia, internetu i prasy).

Szybki kontakt

Skontaktuj się z nami

Chcesz poznać szczegóły oferty? Wyślij do nas maila i opisz, jaki projekt Cię interesuje. Odpowiemy niezwłocznie. 

Siedziba firmy

Adres: Katowice, ul. ks. P. Skargi 8

Telefon: 32 724 93 64

E-mail: biuro[at]guaranapr.pl

Facebook: www.facebook.com/guaranapr

Pracujemy w godzinach

Poniedziałek - Piątek: od 8:00 do 16:00 / mail 24 h

Sobota: mail 24 h

Niedziela: mail 24 h

zajrzyj na nasz profil na facebook’u

Dlaczego warto z nami pracować?

Kompleksowa obsługa, profesjonalizm & doświadczenie

Dziesiątki zrealizowanych projektów, sukcesy naszych Klientów i ich zaufanie.

dowiedz się więcej